x=-2 x=1,5
4 +0,5x -1,5 +2x -1 -3,5x=
2x/8 -3x-2/2 ≥ 1 -x/4
Köszönöm előre is annak aki segít! :)
2012. máj. 1. 17:22
1/1 anonim válasza:
az elsőt kétszer kell megcsinálni?
egyszer -2vel, egyszer pedig 1,5tel?
addig is itt a második:
2x/8-3x-2/2>=1-x/4
2x/8-12x-8/8>=2-2x/8 //8
2x-12x-8>=2-2x
-10x-8>=2-2x /+10x
-8>=2+8x /-2
-10>=8x //8
-1,25>=x
x<=1,25
megoldás: 1,25 és a tőle nagyobb számok