x=-2 x=1,5

4 +0,5x -1,5 +2x -1 -3,5x=



2x/8 -3x-2/2 ≥ 1 -x/4



Köszönöm előre is annak aki segít! :)


2012. máj. 1. 17:22
 1/1 anonim válasza:

az elsőt kétszer kell megcsinálni?

egyszer -2vel, egyszer pedig 1,5tel?

addig is itt a második:

2x/8-3x-2/2>=1-x/4

2x/8-12x-8/8>=2-2x/8 //8

2x-12x-8>=2-2x

-10x-8>=2-2x /+10x

-8>=2+8x /-2

-10>=8x //8

-1,25>=x

x<=1,25

megoldás: 1,25 és a tőle nagyobb számok

2012. máj. 3. 20:04