3*(2-x)-4=5x-14
2012. ápr. 24. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
ez baromi könnyű:)
2012. ápr. 24. 20:32
 2/4 anonim ***** válasza:

3*(2-x)-4=5x-14

6-3x-4=5x-14 /öv

2-3x=5x-14 /+14

16-3x=5x /+3x

16=8x /:8

2=x

Ennyi:) De ha nem érted, akkor mindenképp kérd meg a tanárt, hogy magyarázza el, mert ez még nagyon az alap, erre még rengeteg dolog fog épülni egészen 12. osztályig.

2012. ápr. 24. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:
jujj, algebra. mi azt év közepén csináltuk.:D volt már geometriátok? súlyvonal, magasságvonal? milyen tk.-t használtoik?
2012. ápr. 24. 21:16
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.! :D

Igen tanultuk. Hát mi a Hajdu-tankönyvcsaládból a Matematika 7. B-t használjuk. Ti.? :)

2012. ápr. 25. 17:41