3*(2-x)-4=5x-142012. ápr. 24. 20:30
2/4 anonim válasza:
3*(2-x)-4=5x-14
6-3x-4=5x-14 /öv
2-3x=5x-14 /+14
16-3x=5x /+3x
16=8x /:8
2=x
Ennyi:) De ha nem érted, akkor mindenképp kérd meg a tanárt, hogy magyarázza el, mert ez még nagyon az alap, erre még rengeteg dolog fog épülni egészen 12. osztályig.
3/4 anonim válasza:
jujj, algebra. mi azt év közepén csináltuk.:D volt már geometriátok? súlyvonal, magasságvonal? milyen tk.-t használtoik?
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.! :D
Igen tanultuk. Hát mi a Hajdu-tankönyvcsaládból a Matematika 7. B-t használjuk. Ti.? :)
2012. ápr. 25. 17:41