Matek algebrai számítások 7. osztály?


a=6 b= -5

a/7 + 3b/21=

2a/30 * b/10=



x=-2 x=3/2

4 +1/2x -1,5 +2x -1 -3,5x=



3*(2-x)-4=5x-14



Írd fel algebrai kifejezéssel azt a számot:

amely x 2,5-szerese:

amelynél y 2,3-del kevesebb:

amely x-nek és y 4-szeresének összege:

amely x és y különbségének 3-szorosa:



2x/8 -3x-2/2 ≥ 1 -x/4



Gondoltam egy számra. Megszoroztam 2-vel és hozzáadtam 9-et. Ha 300-ból elveszem az így képzett összeget akkor a gondolt számnál 6-tal nagyobb számot kapok. Melyik számra gondoltam?



Nagyon szépen köszönöm előre is annak aki segít! :)



2012. ápr. 24. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a "gondoltam egy számra" feladatot csináltam meg. többire most nincs időm azért remélem segít


x×2 + 9 + 6 = 300 - x / -300

2x - 300 + 9 + 6 = -x / -2x

-300+9+6 = -3x / összevonás

- 285 = -3x / :3

-x = -95 / ×(-1)

x = 95

2012. ápr. 24. 18:02
 2/4 anonim ***** válasza:

a=6 b= -5

a/7 + 3b/21= ha jól értelmezem...

6/7 + 3*-5/21=

6/7-15/21

18-15=3

2012. ápr. 24. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:

2a/30 * b/10=

6a*-15

-90a

2012. ápr. 24. 19:20
 4/4 anonim ***** válasza:

2a/30 * b/10=

12/30*-5/10

12*-15=-180

2012. ápr. 24. 19:28