Hogyan jöttek ki a bekarikázott értékek ennél a feladatnál?


[link]


Diszkrét valószínűségi változók



2012. ápr. 30. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Diszkrét eloszlás esetén SZUM p_i=1. Tehát most p_1+p_2+p_3+p_4=1/5+1/6+p_3+1/2=1 kell hogy legyen. Innen adódik, hogy p_3=2/15. Az eloszlásfüggvény balról folytonos, és határértéke -végtelenben 0, +végtelenben pedig egy. Alapvetően F(x)=P(kszí<x) valószínűséget ad meg. Magyarán -2,-1,1,2 helyen változik az F(x) értéke, éppen azzal a valószínűséggel, ami ahhoz tartozik: 0+1/5=1/5;1/5+1/6=11/30;11/30+2/15=1/2 és végül 1/2+1/2=1.
2012. ápr. 30. 17:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első az

1/5 + 1/6 + x + 1/2 = 1

egyenlet megoldásából.


A második szimplán az eloszlásfüggvény definíciója. Ha ez nem érthető, szerintem keress te is egy magántanárt! A tanítványaim szoktak ilyen szintű problémákkal szembesülni. Aztán később már ez nem probléma.

2012. ápr. 30. 17:47
 3/3 A kérdező kommentje:

NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!! :) :) :)

MOST MÁR ÉRTHETŐ!! :)

Megyek majd magántanárhoz a jövő héttől csak most még egyedül is át szerettem volna nézni. :)

2012. ápr. 30. 17:57