Matematika, valószínűségszámítás, help valaki?


2. Egy dobozban 5 sárga kocka van. Hány fehéret tegyünk hozzá, hogy a fehér kocka húzásának valószínűsége legalább 80% legyen?

3. Mennyi annak a valószínűsége, hogy két szabályos dobókockát feldobva a dobott pontok összege kilenc?

4. Mi a valószínűbb: egy csomag (32 lapos) magyar kártyából királyt húzni elsőre (4 király van), vagy egy csomag (52 lapos) francia kártyából figurás lapot húzni elsőre? (A francia kártyában is négy szín van, színenként 9 szám és 4 figurás lap.)

5. Egy nagy dobozban 6 különböző pár cipő van. Véletlenszerűen kiválasztunk 2db cipőt. Mennyi a valószínűsége annak, hogy ez a két darab éppen egy pár lesz?

6. Melyiknek nagyobb a valószínűsége egy szabályos játékkockával páratlan számot, vagy prímszámot dobni?


2012. ápr. 28. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:

2. Valószínűség: jó esetek/összes eset

jó eset fehéret húzok X (ha X fehér van benne)

Összes eset: X+5 (X fehér 5 sárga van a dobozban)


X/(X+5)=0,8

X=0,8X+4

0,2X=4

X=20


20 fehéret kell beletenni (legalább).


3,6: Rajzolsz egy 6x6-os táblázatot. Fölülre odaírod, hogy 1,2,3,4,5,6 Ez az egyes kocka

Oldalra szintén, az a kettes kocka. És bekarikázgatod a jó mezőket. Megszámolod, mennyi van, majd osztasz 36-al, mert annyi az összes mező száma. Ezt nem csinálom meg helyetted.


4. 4/32=1/8 az egyik 16/52 a másik. Látszik, hogy a 2. nagyobb.


5. Kihúzok egy cipőt. Marad benn 11, abból csak az egyik párja annak, amit elsőre húztam.

1/11

2012. ápr. 28. 12:09
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2012. ápr. 28. 12:17