1) Egy ládába vegyesen szedtek almát , barackot körtét és szilvát, mindegyikből több darabot. Ha véletlenszerüen választunk a ládábol egy gyümölcsöt akkor az almát 1/3 barackot 1/4 körtét 1/5 szilvát 1/7 valószínűséggel fogok enni. Legalább hány DB gyümölcs lehet a kosárban , ha a megadott valószínűségek pontosak? válaszotad indokold is2012. ápr. 1. 08:21
1/2 anonim válasza:
A ládában csak ez a négyféle gyümölcs van? Mert ugyanis ha összeadjuk az egyes valószínűségeket, akkor ebben az esetben 1-et kellene kapnunk (mert biztos, hogy valamelyiket kihúzzuk ezekből a gyümölcsökből). Ha most összeadom a fenti törteket akkor ellenben nem kapom meg az 1-et.
2/2 anonim válasza:
Ha elfogadjuk, hogy a ládában lehet még egy ötödik gyümölcs is (pl. kókuszdió), akkor a megoldás 420 és ebből:
Alma: 1/3*420 = 140,
Barack: 1/4*420 = 105,
Körte: 1/5*420 = 84,
Szilva: 1/7*420 = 60,
Kókuszdió: 420 – a többi = 31
Azért 420, mert kisebb értéknél már nem jön ki a számítás egész számú gyümölcsökre.
420 = 3*4*5*7, vagyis a legkisebb közös nevezőt kell megtalálni.