Valószínűségszámítás?

1) Egy ládába vegyesen szedtek almát , barackot körtét és szilvát, mindegyikből több darabot. Ha véletlenszerüen választunk a ládábol egy gyümölcsöt akkor az almát 1/3 barackot 1/4 körtét 1/5 szilvát 1/7 valószínűséggel fogok enni. Legalább hány DB gyümölcs lehet a kosárban , ha a megadott valószínűségek pontosak? válaszotad indokold is
2012. ápr. 1. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:
A ládában csak ez a négyféle gyümölcs van? Mert ugyanis ha összeadjuk az egyes valószínűségeket, akkor ebben az esetben 1-et kellene kapnunk (mert biztos, hogy valamelyiket kihúzzuk ezekből a gyümölcsökből). Ha most összeadom a fenti törteket akkor ellenben nem kapom meg az 1-et.
2012. ápr. 1. 09:23
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha elfogadjuk, hogy a ládában lehet még egy ötödik gyümölcs is (pl. kókuszdió), akkor a megoldás 420 és ebből:


Alma: 1/3*420 = 140,

Barack: 1/4*420 = 105,

Körte: 1/5*420 = 84,

Szilva: 1/7*420 = 60,

Kókuszdió: 420 – a többi = 31


Azért 420, mert kisebb értéknél már nem jön ki a számítás egész számú gyümölcsökre.


420 = 3*4*5*7, vagyis a legkisebb közös nevezőt kell megtalálni.

2012. ápr. 1. 09:36