Légyszíves írjátok oda, hogyan számoltatok!2012. ápr. 25. 22:26
1/7 anonim válasza:
Talán attól kellene megkérdezni, aki a számra gondolt, nem?
2/7 anonim válasza:
Nem jo a kerdes (mar ha feltetelezzuk hogy egesz szamnak kell kijonnie az egyenlet vegen). A kulonbseg nem 9 veletlenul ?
3/7 anonim válasza:
Valami nem stimmel ebben a feladatban, ugyanis egy szám fordítottjának és az eredeti számnak a különbsége osztható kilenccel.
6/7 A kérdező kommentje:
Ez van a matekkönyvbe, és kell lennie megoldásnak. De sehogy se tudom kitalálni, mi az, ezért is kérdeztem meg. Próbáltam a 76-ot illetve a 67-et is. (mindegy, hogy a számjegyek milyen sorrendbe vannak) A 6 és a 7 összege tényleg 13, de a különbsége csak 9. 19-nek kell lennie. De akkor látom, nem csak szerintem nincs erre megoldás.
2012. ápr. 25. 23:13
7/7 BKRS válasza:
OK, mondjuk n az elso szamjegy, m a masodik szamjegy,
az eredeti szam akkor 10n+m, a forditottja meg 10m+n
|10m+n - (10n+m)| = 19
|9m-9n| = 19
9|m-n| = 19
|m-n| = 19/9
vagyis a szamjegyek kulonbsege nem egesz szam.
A megoldas halmaz ezek szerint ureshalmaz,
vagyis a megoldasa a feladatnak az, hogy nincs megoldas.