Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 13. Ha a számjegyeket felcseréljük, akkor az új szám és az eredeti szám különbsége 19. Mi az eredeti szám?

Légyszíves írjátok oda, hogyan számoltatok!
2012. ápr. 25. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán attól kellene megkérdezni, aki a számra gondolt, nem?
2012. ápr. 25. 22:46
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem jo a kerdes (mar ha feltetelezzuk hogy egesz szamnak kell kijonnie az egyenlet vegen). A kulonbseg nem 9 veletlenul ?
2012. ápr. 25. 22:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel ebben a feladatban, ugyanis egy szám fordítottjának és az eredeti számnak a különbsége osztható kilenccel.
2012. ápr. 25. 23:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Vágó úr, rákérdezhetek? 76 !
2012. ápr. 25. 23:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Akarom mondani 67.
2012. ápr. 25. 23:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez van a matekkönyvbe, és kell lennie megoldásnak. De sehogy se tudom kitalálni, mi az, ezért is kérdeztem meg. Próbáltam a 76-ot illetve a 67-et is. (mindegy, hogy a számjegyek milyen sorrendbe vannak) A 6 és a 7 összege tényleg 13, de a különbsége csak 9. 19-nek kell lennie. De akkor látom, nem csak szerintem nincs erre megoldás.
2012. ápr. 25. 23:13
 7/7 BKRS ***** válasza:

OK, mondjuk n az elso szamjegy, m a masodik szamjegy,

az eredeti szam akkor 10n+m, a forditottja meg 10m+n

|10m+n - (10n+m)| = 19

|9m-9n| = 19

9|m-n| = 19

|m-n| = 19/9

vagyis a szamjegyek kulonbsege nem egesz szam.

A megoldas halmaz ezek szerint ureshalmaz,

vagyis a megoldasa a feladatnak az, hogy nincs megoldas.

2012. ápr. 25. 23:25