Xˇ2 + 3x + 5 = (x + 1) (x + 2) + 3 hogyan jott ki?

2012. ápr. 23. 21:14
 1/7 anonim válasza:
(x+1)(x+2) ha összeszorzod, akkor ez x négyzet, plusz 1x plusz 2x plusz 2, ha ehhez hozzáadod a 3-at, akkor megkapod a bal oldalt, vagyis x négyzet plusz 3x plusz 5
2012. ápr. 23. 21:21
 2/7 anonim ***** válasza:

X^2+3x+5=(x+1)*(x+2)+3

X^2+3x+5=X^2+2X+1X+2+3

x^2+3x+5=X^2+3X+5

Akkor most x bármi lehet vagy mi a szar?

2012. ápr. 23. 21:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsi ugy akartam erteni,hogy hogyan jott ki..mi szerint szamolta ki hogy masra is kitudjam ami ranezesre nem tudom kitalalni
2012. ápr. 23. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát csak fel kell bontani a zárójelet. Minden tagot minden taggal tudod... X*X=X^2 X*2=2X 1*X=(1)X 1*2=2 ezeket összeadod kijön, hogy X^2+2X+1X+2 Azonos alakokat összevonod kijön, hogy X^2+3X+2. ehhez hozzáadod a hármat ami nem vett részt a zárójelben és kijön a jobboldalra, hogy X^2+3X+5
2012. ápr. 23. 21:37
 5/7 BKRS ***** válasza:

Rendesen mintha szamot osztanal lehet polinomot polinommal maradekosan osztani:

x^2+3x+5:x+1=x+2

x^2+1x

------

____2x+5

____2x+2

____----

_______3

x^2+3x+5:x+1=x+2 maradt a 3,


ami azt jelenti, hogy:

x^2+3x+5=(x+1)(x+2) + 3



Teljesen hasonlo ahhoz, hogy

444 :21 =21

42

--

_24

_21

----

__3

Vagyis 444-ben 21 megvan 21-szer, maradt a 3, ami azt jelenti, hogy

444=21*21 + 3

2012. ápr. 23. 23:30
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindig x+1 el osztunk általában ?

xˇ3 + 2x-6 nál is pedaul?

2012. ápr. 24. 08:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Xˇ2 + 3x + 5


Ezt többféleképpen át lehet alakítani. Általában teljes négyzetté szokták:


(x+1,5)^2+2,75


(mert, ha ezt felbontom:

x^2+3x+2,25+2,75=x^2+3x+5)


Azért teljes négyzet a neve, mert van benne egy négyzetes tag. A teljes négyzetté alakítás EGYÉRTELMŰ.


De akárhogy át lehet még alakítani, az persze nem lesz egyértelmű.


Ránézel látod, hogy az x együtthatója 3.

(x+a)(x+b) alakú szorzatnak az eredménye:

(x^2+x*(a+b)+ab


Szóval bármi jó, ahol a+b=3

Pl.:

x(x+3)+5

(x+1)(x+2)+3

(x+1,5)(x+1,5)+2,75

(x-1)(x+4)+9


Tényleg bármi, azt kell kiválasztani, aminek a legtöbb értelme van a feladat szempontjából.

2012. ápr. 24. 10:06