Mekkora lenne annak a levegőnek a térfogata,?

1.Mekkora lenne annak a levegőnek a térfogata 20 °C hőmérsékleten és külső légköri nyomáson, amely akkor távozik egy 4m x 5 m x 3 m méretű szobából, amikor a szoba levegőjének hőmérséklete 0 °C-ról 20 °C-ra növekszik?
2012. ápr. 23. 16:44
 1/1 BKRS ***** válasza:

a szoba terfogata: 5*4*3=60m3

allando nyomason:

V1/T1 = V2/T2

60/273 = V2/293

V2 = 293*60/273 = 64,4 m3

vagyis 4,4 m3 tavozik.

2012. ápr. 23. 16:53