1.Mekkora lenne annak a levegőnek a térfogata 20 °C hőmérsékleten és külső légköri nyomáson, amely akkor távozik egy 4m x 5 m x 3 m méretű szobából, amikor a szoba levegőjének hőmérséklete 0 °C-ról 20 °C-ra növekszik?2012. ápr. 23. 16:44
1/1 BKRS válasza:
a szoba terfogata: 5*4*3=60m3
allando nyomason:
V1/T1 = V2/T2
60/273 = V2/293
V2 = 293*60/273 = 64,4 m3
vagyis 4,4 m3 tavozik.