Egy egyenes hasáb alapéle 10 cm magassága 20 cm. Mekkora a felszíne és térfogata ha alapja szabályos ötszög?


2012. ápr. 18. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

V=T*m

T=5a^2*tg54 / 4

T=50^2*tg54 / 4 =860 cm^2

V=T*m=860*20=17200 cm^3


A=2T+P

P=5*10*20=1000 cm^2

A=2*860+1000=2720 cm^2

2012. ápr. 18. 17:04
 2/5 A kérdező kommentje:
A megoldása: A=1344,1 V= 3441
2012. ápr. 18. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:

várj akkor elrontottam így a jó:

V=T*m

T=5a^2*tg54 / 4

T=5*100*tg54 / 4 =172 cm^2

V=T*m=172*20=3440 cm^3


A=2T+P

P=5*10*20=1000 cm^2

A=2*172+1000=1344 cm^2

2012. ápr. 18. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:
igen az 5a^2 nem tudom miért felcseréltem a műveletet. Először hatványozás, aztán a szorzás
2012. ápr. 18. 18:14
 5/5 MrPifta ***** válasza:
hunterrop: elég, ha a képletet leírod neki. A többit hadd számolja ki ő...
2012. ápr. 24. 20:08