2012. ápr. 18. 16:43
1/5 anonim válasza:
V=T*m
T=5a^2*tg54 / 4
T=50^2*tg54 / 4 =860 cm^2
V=T*m=860*20=17200 cm^3
A=2T+P
P=5*10*20=1000 cm^2
A=2*860+1000=2720 cm^2
2/5 A kérdező kommentje:
A megoldása: A=1344,1 V= 3441
2012. ápr. 18. 17:06
3/5 anonim válasza:
várj akkor elrontottam így a jó:
V=T*m
T=5a^2*tg54 / 4
T=5*100*tg54 / 4 =172 cm^2
V=T*m=172*20=3440 cm^3
A=2T+P
P=5*10*20=1000 cm^2
A=2*172+1000=1344 cm^2
4/5 anonim válasza:
igen az 5a^2 nem tudom miért felcseréltem a műveletet. Először hatványozás, aztán a szorzás
5/5 MrPifta válasza:
hunterrop: elég, ha a képletet leírod neki. A többit hadd számolja ki ő...