Matematika- arányossági tétel?

Egy derékszögű háromszög átfogóját a hozzá tartozó magasság 2:5 arányban osztja 2 részre. A háromszög befogóira kifelé négyzeteket szerkesztünk. Határozzuk meg a két négyzet területének arányát!
2012. ápr. 22. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Befogótétel következményeként (négyzetre emeléssel) adódik, hogy a^2/b^2=p/q=2/5 Sz. Gy.
2012. ápr. 22. 20:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. ápr. 26. 18:52