Egy derékszögű háromszög átfogóját a hozzá tartozó magasság 2:5 arányban osztja 2 részre. A háromszög befogóira kifelé négyzeteket szerkesztünk. Határozzuk meg a két négyzet területének arányát!2012. ápr. 22. 19:10
1/2 anonim válasza:
Befogótétel következményeként (négyzetre emeléssel) adódik, hogy a^2/b^2=p/q=2/5 Sz. Gy.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. ápr. 26. 18:52