A feladat és megoldása: [link] A "Pithagorasz-tétel alapján:" utáni részt nem értem. Miért van ott az (a+b)^2 meg a (c+m)^2 és 2ab miért=2mc? Ebből gondolom: (a+b)2=a2+b2+2ab=c2+2cm2012. ápr. 12. 18:41
1/1 anonim válasza:
(a+b)^2=a^2+b^2+2ab
Ezt gondolom még érted.
Pitagorasz tétel miatt:
a^2+b^2=c^2
(Egyedül itt kell hazsnálni a Pitagorasz-tételt)
És a területes felírás miatt
2ab=2cm
Vagyis
(a+b)^2=(a^2+b^2)+2ab=c^2+2cm
c^2+2cm<c^2+2cm+m^2=(c+m)^2
összevetve:
(a+b)^2<(c+m)^2
a+b<c+m