Pitagorasz-tétel segítség?

A feladat és megoldása: [link] A "Pithagorasz-tétel alapján:" utáni részt nem értem. Miért van ott az (a+b)^2 meg a (c+m)^2 és 2ab miért=2mc? Ebből gondolom: (a+b)2=a2+b2+2ab=c2+2cm
2012. ápr. 12. 18:41
 1/1 anonim ***** válasza:

(a+b)^2=a^2+b^2+2ab


Ezt gondolom még érted.


Pitagorasz tétel miatt:

a^2+b^2=c^2

(Egyedül itt kell hazsnálni a Pitagorasz-tételt)


És a területes felírás miatt

2ab=2cm


Vagyis

(a+b)^2=(a^2+b^2)+2ab=c^2+2cm

c^2+2cm<c^2+2cm+m^2=(c+m)^2


összevetve:

(a+b)^2<(c+m)^2

a+b<c+m

2012. ápr. 12. 18:49