Miért egyenlő? (a^2-a) / (a-1) = a


2012. ápr. 20. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyenlet bal oldalából emelj ki a-t és meglátod.
2012. ápr. 20. 13:46
 2/5 anonim ***** válasza:

Számlálóban kiemelsz a-t

a^2-a=a*(a-1)


a*(a-1) / (a-1)=a Mert lehet (a-1)-el egyszerűsíteni.

2012. ápr. 20. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:

(a^2-a) / (a-1) = a

(a^2-a) / a = a-1

(a-1)/ 1 = a-1 leosztottál "a"-val

a-1 = a-1

a = a


Helyettesíts be egy tetszőleges pozitív, negatív számot és le is ellenőrizheted.

2012. ápr. 20. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:
a=1-re nem egyenlőek.
2012. ápr. 20. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:
a=1 az nem is lehet, kikötés, hogy a nevezőben nem állhat nulla
2012. ápr. 20. 14:34