Valaki segítene racionális számos feladatban?


Kiváló matekos vagyok, de sajnos az előkészítő feladatokban van kettő, amit nem értek. Valaki segítene? Egy kis magyarázatot is kérek, ha lehet, nem csak megoldást :)



1.Leírtunk egymás mellé hét racionális számot úgy, hogy a két szélső

kivételével mindegyik a két szomszédja összegének a felével egyenlő.

Keresd meg a hiányzó öt számot!


…… …… 3 7 …… …… ……



2.Leírtunk egymás mellé hét racionális számot úgy, hogy a két szélső

kivételével mindegyik eggyel nagyobb a két szomszédja szorzatánál.

Keresd meg a hiányzó öt számot !


…… …… 1 3 …… …… ……



2012. ápr. 19. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

1. mindegyik szám a 2 szomszédja összegének a felével egyenlő


a b 3 7 c d e


3+c = 7*2 itt: c=11

7+b = 3*2 itt: b=-1 (negatív is lehet a szám)

3+a = 2*b itt: a=-5


ezen logika alapján kiszámolhatod az összeset. a 2 szélső ugye azért kivétel, mert azoknak csak egy szomszédjuk van.


2. a b 1 3 c d e


b*3 + 1 = 1 itt: b=0

1*c + 1 = 3 itt: c=2


a közepétől elkezded kibontani a feladatot, és menni fog :)

2012. ápr. 19. 19:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. ápr. 20. 19:05