Milyen hosszú a 2s lengésidejű inga a Holdon, ahol a gravitációs gyorsulás 1,6 m/sec (négyzet)

(a sec azaz másodperc van a négyzeten)



2012. ápr. 19. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
kinyitod a fizikakönyvet és megtalálod a T=2*pí*gyök(l/g) képletet. T=2, g=1,6, az l a kérdés, azt egyszerűen ki tudod számolni.
2012. ápr. 19. 15:22
 2/4 anonim ***** válasza:

t=2*3,14*(l/g)

a zárójelben lévő gyök alatt van!

t a lengésidő,azaz 2 sec. l az inga hossza,ezt keresed. g a gravitációs gyorsulás

2012. ápr. 19. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Én átlapoznám a tankönyvet és megnézném az órán megoldott hasonló feladatokat, majd az ott látottakat megpróbálnám megfeleltetni a házi feladatként kapott feladatban foglaltaknak. Szerintem tégy te is így.
2012. ápr. 19. 15:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. ápr. 19. 18:09