Ezt a fizika feladatot (egyenáramok,10. osztály) hogyan kell kiszámolni?


Egy telepről 3 azonos tíousú izzót működtetünk? az egyik soros a másik 2 párhuzamos. Az izzók üzemi adatai: 0.4 W; 2.2 V.

a) Legfeljebb mekkora lehet a telep U feszültsége, hogy egyik izzó se égjen ki?--> a megfejtés 3.3 V

b) Mekkora ebben az esetben a telep által szolgáltatott energia félórás működés esetén, ha az izzók ellenállását állandónak tekintjük?--Y a megfejtés: W: 1080 J



2012. ápr. 17. 18:40
 1/3 anonim válasza:
Atomsúlyokat: H = 1 N = 14 H2 = 2 NH3 N2 = 28 = 17 3H2 + N2 ===> 2NH3 1.79gH2 x = 0,895 mol 1molH2/2gH2 H2 9.98gN2 x = 0,356 mol 1molN2/28gN2 N2 0,356 mol N2 kell 3 x 0,356 = 1,069 mol H2, és nem kell, hogy így korlátozzák a H2 reagens - akkor megy ki először. 0.895molH2 1molN2/3molH2 x x = 5.07g 17gNH3/1molNH3 NH3 1.63g/5.07gx 100 % = 32,1% hozam 3 tizedesjeggyel
2012. ápr. 17. 19:03
 2/3 anonim ***** válasza:

A párhuzamosan kötött izzókon csak fél áram folyik, tehát a magában álló éghet ki. Az ő maximális feszültsége 2,2V. A párhzamos izzókon fele ekkora az áram így a feszültségesés, azaz 1,1V, a körben összesen tehát 3,3V így kijön.

P=U*I, a párhuzamosan kötött izzókon U fele, I fele, P tehát a negyede, ketten együtt tehát feleannyi teljesítményűek. 0,4 meg 0,2 az 0,6W ezt kell szorozni

60-nal (mp percenként) meg 30-cal...

2012. ápr. 17. 19:06
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:D
2012. ápr. 18. 16:25