Egy játékvonatot 230 V hálózati feszültségre kapcsolt transzformátorról működtetjük. A szekunder tekercsben az áram erőssége 0,23 A , a feszültség 10 V .
Mekkora a primer tekercsben folyó áram erőssége ?
Mekkora teljesítményű a vonat motorja?
2012. ápr. 11. 20:32
1/2 anonim válasza:
Up= 230 V
Isz= 0,23A
Usz= 10V
Ip= ?
P= ?
Up*Ip=Usz*Isz
230V*Ip=10V*0,23A
Ip=0,01A
P= Up/Ip=230V/0,01A=23.000W
Remélem érthető :dd
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm c:
2012. ápr. 11. 20:54