Egy játékvonatot 230 V hálózati feszültségre kapcsolt transzformátorról működtetjük. A szekunder tekercsben az áram erőssége 0,23 A , a feszültség 10 V .

Mekkora a primer tekercsben folyó áram erőssége ?

Mekkora teljesítményű a vonat motorja?


2012. ápr. 11. 20:32
 1/2 anonim válasza:

Up= 230 V

Isz= 0,23A

Usz= 10V

Ip= ?

P= ?


Up*Ip=Usz*Isz

230V*Ip=10V*0,23A

Ip=0,01A


P= Up/Ip=230V/0,01A=23.000W


Remélem érthető :dd

2012. ápr. 11. 20:45
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm c:
2012. ápr. 11. 20:54