Matek feladat 8. o (Galton Deszka) bővebben lent?


[link]

Előre is köszönöm



#matematika #8. osztály #galton deszka
2012. ápr. 11. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.

Megnézed, hogy egy éksorba hányféleképpen mehet a labda, és hogy az abban az éksorban lévő betűkbe hány bevezetés van. Utóbbit elosztod az előbbivel.

Pl. a H-ba 2/6=1/3 eséllyel, mert kétféle út vezet a H-ba és a 3. éksorba 6féleképpen tud bemenni.

A folyosókba annyi eséllyel, mint a fölötte lévő betűkbe.

2012. ápr. 11. 15:41
 2/5 anonim ***** válasza:

A és B 1/2 gondolom egyértelmű


C-be úgy tudok eljutni, ha A-ból 1/2 eséllyel balra megyek.

Vagyis C=1/2*1/2

E ugyanennyi

D-be úgy tudok eljutni, ha A-ból 1/2 eséllyel jobbra megyek VAGY B-től 1/2 eséllyel balra. Ezeket össze kell adni

D: 1/2*1/2+1/2*1/2=1/4+1/4=1/2


3. sor

F=1/2*C =1/2*1/4=1/8

G=1/2*C+1/2*D=1/2*1/4+1/2*1/2=1/8+1/4=3/8


Remélem ebből világos hogy kell számolni, úgyhogy a többi már magadtól is megy.

2012. ápr. 11. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:
H nem 1/3, ne higgy az elsőnek. Számolj úgy, ahogy leírtam. :)
2012. ápr. 11. 15:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazad van elrontottam. Nem vettem észre, hogy az A-ból is eljuthat. 3/8 az esély.
2012. ápr. 11. 15:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. ápr. 11. 18:04