Fizika 9. osztály? Sűrűség

A sárgaréz vörösréz és cink ötvözete.A 39%-nál kevesebb cinket tartalmazó sárgaréz jól önthető,és hidegen is megmunkálható.Legfeljebb mekkora az ilyen sárgaréz sűrűsége,ha a cinké 7,14 g/cm3 a vörösrézé pedig 8930 kg/m3?
2012. febr. 11. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis a kérdés így hangzik:


Mekkora a sűrűsége annak a sárgaréznek, ami 39% cinket (Zn) tartalmaz, ha a cink sűrűsége 7,14 g/cm³ a vörösréz sűrűsége meg 8930 kg/m³?


1 dm³ zink (Zn) tömege: 7,14*1000 = 7140 g = 7,14 kg


1 dm³ vörösréz (Cu) tömege: 8930*0,001 = 8,93 kg = 8930 g


1 kg sárgarézben van:


1*0,39 = 0,39 kg cink, ennek a térfogata: 0,39/7,14 = 0,05462 dm³


1*(0 – 0,39) = 0,61 kg vörösréz, ennek a térfogata: 0,61/8,93 = 0,06831 dm³


A sárgaréz térfogata:


0,05462 + 0,06831 = 0,12293 dm³


Sűrűsége:


m/V = 1/0,12293 = 8,1347 kg/dm³

2012. febr. 11. 16:24
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!:))
2012. febr. 11. 22:00