Mik a következő matematika feladatok megoldásai?


Sziasztok beadandó házihoz kellene egy kis segítség.Nagyon megköszönném,ha valaki rászánná az időt.:)

az alábbi link 12,14-es feladatában kérném segítségeteket.Előre is köszönöm.


[link]


2012. ápr. 19. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:

B rajta van A középpontú körön, vagyis mindkét kör sugara 12 cm.

ABC háromszög egyenlő oldalú, ahogy ABD is az.


A lényeg, hogy a CAD szög 120 fokos.

Vagyis az A körből vastagított rész az a 240 fokos középponti szöghöz tartozik.


Az ív hossza: 2/3*K=2/3*2*r*pi


A két ív hossza együtt ennek a duplája.


14 a,


Fel kell írni a számtani sor összegképletét:


Sn=[2a1+(n-1)*d]/2*n


Vagyis

(2*a1+49d)/2*50=200 és

(2*a1+99*d)/2*100=2900 (Első 100 tag összegét írtam fel az 51-100 helyett)


2*a1+49d=8

2*a1+99d=58

Kivonom egymásból

50d=50

d=1, a1=-20,5


b)

1 nyomás után a lé 3/4-e marad benn, 2 nyomás után 3/4*3/4


n. nyomás után (3/4)^n

Azt kérdezi, mikor nyomja ki a 2/3-át, vagyis mikor marad kevesebb, mint 1/3


(3/4)^n<1/3 Ezt kell megoldani.

De felírhatjuk egyenlőségként is, akkor nincs akkora probléma.

(3/4)^n=1/3 /vegyük mindkét oldal logaritmusát


lg (3/4)^n=lg(1/3) /a kitevőt ki lehet vinni a logaritmusból


n*lg(3/4)=lg(1/3)

n=lg(1/3)/lg(3/4)


Számológépbe beütöd:

n=3,81


Vagyis 4 nyomás kell.

2012. ápr. 19. 14:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2012. ápr. 19. 15:13