6,4,21,9,_,24,177,69 Egyébként nem házi,hanem egy felvételi lapon szerepelt és senki nem tudta. Megoldható egyáltalán? Szóval mi hiányzik és miért épp az? Előre is köszi! :)2012. ápr. 17. 17:34
3/8 A kérdező kommentje:
HA úgy kezdődne,akkor mi lenne a tipped?
2012. ápr. 18. 17:50
4/8 anonim válasza:
Ha 8-al kezdődne, akkor kettő lehet szedni a sorozatot, a páros és páratlan tagokra, vagyis:
8,21,__,177
4,9,24,69
mindkét részsorozatban az a szabály, hogy *3-3
Vagyis 4*3-3=9
9*3-3=24 stb.
Ezért 21*3-3=60 jön ki
És 60*3-3=177 is stimmel.
Ez a megoldás annyira klappol, hogy szerintem el lett írva :)
[amúgy ha nagyon muszáj fel lehet írni egy képletbe is, de így jobban látszik]
5/8 A kérdező kommentje:
Ahha.
2012. ápr. 18. 18:14
6/8 A kérdező kommentje:
és akkor mi is hiányzik? Nem látom. Lehet én vagyok bamba...
2012. ápr. 18. 18:24
7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként mint kiderült tényleg 8 az első szám. Elírtam :/ :D
2012. ápr. 18. 18:24
8/8 anonim válasza:
"Ezért 21*3-3=60 jön ki "
A 60 hiányzik.