Mi hiányzik a számsorból?

6,4,21,9,_,24,177,69 Egyébként nem házi,hanem egy felvételi lapon szerepelt és senki nem tudta. Megoldható egyáltalán? Szóval mi hiányzik és miért épp az? Előre is köszi! :)

2012. ápr. 17. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre már én is kínácsi leszek.
2012. ápr. 17. 17:43
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha 8-al kezdődne, akkor tudnám
2012. ápr. 17. 17:49
 3/8 A kérdező kommentje:
HA úgy kezdődne,akkor mi lenne a tipped?
2012. ápr. 18. 17:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha 8-al kezdődne, akkor kettő lehet szedni a sorozatot, a páros és páratlan tagokra, vagyis:


8,21,__,177

4,9,24,69


mindkét részsorozatban az a szabály, hogy *3-3

Vagyis 4*3-3=9

9*3-3=24 stb.


Ezért 21*3-3=60 jön ki

És 60*3-3=177 is stimmel.


Ez a megoldás annyira klappol, hogy szerintem el lett írva :)


[amúgy ha nagyon muszáj fel lehet írni egy képletbe is, de így jobban látszik]

2012. ápr. 18. 17:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Ahha.
2012. ápr. 18. 18:14
 6/8 A kérdező kommentje:
és akkor mi is hiányzik? Nem látom. Lehet én vagyok bamba...
2012. ápr. 18. 18:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként mint kiderült tényleg 8 az első szám. Elírtam :/ :D
2012. ápr. 18. 18:24
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ezért 21*3-3=60 jön ki "


A 60 hiányzik.

2012. ápr. 18. 18:41