Matekból kellene nekem egy kis segítség!? (többi lent)


1. Az A halmaz elemei a háromnál nagyobb egyjegyű számok, a B halmaz elemei pedig a 20 -nál kisebb pozitív páratlan számok. Sorolja fel az A metszet B halmaz elemeit!


Ezt megoldottam, (5,7,9) lett nekem a megoldás ez jó?


2. Az a =2 és b= -1 esetén számítsa ki a c értékét ha 1/c=1/a+1/b !

(/ ez tört vonal) kérnék szépen ehhez egy rövid magyarázatot is ! Előre is köszi mindenkinek


2012. ápr. 19. 10:49
 1/2 A kérdező kommentje:

3. Melyik nagyobb A=sin 7pi/2 vagy log 2 1/4?

a log 2 1/4 tudom hogy -2 az eredmény , de az A nál 7*180/2 vagy 7*3,14/2 és miért?

2012. ápr. 19. 10:55
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Jó


2. be kell írni a és b helyére, amit megadtak


1/c=1/2+1/(-1)=1/2-1=-1/2


1/c=-1/2


Ebből c=-2


3. log2 1/4 az tényleg -2.

Nem is kell tovább számolni, mert sinx az mindig -1 és 1 között van. Vagyis sinx lesz a nagyobb.


"7*180/2 vagy 7*3,14/2 és miért?"


Mindkettő jó

7*180/2 FOK (pi=180 fok) ez fokba van megadva, be tudod ütni a számológépbe.


7*3,14/2 RADIÁN Ez nem fok, hanem radián. A számológépeken lehet számolni FOKBA és RADIÁNBAN is, a kettőt át lehet váltani egymásba.


Tehát két külön mértékegység van, de a kettő ugyanaz.


Olyan mint, hogy 72km/h=20m/s

ugyanaz, csak a mértékegység más.

2012. ápr. 19. 13:42