egy négyzet alapú egyenes gúla, amelynek alapéle "a". oldaléle "a" *gyök2


mekkora a gúla felszíne és térfogatot


2012. ápr. 18. 17:27
 1/1 BKRS ***** válasza:

Akkor az alap atloja es a gula oldalele egyenlo oldalu haromszoget alkot,

vagyis a magassaga √3/2*a√2=a*√3/√2

Akkor a terfogat = a*a*a*√3/√2)/3 = a^3/√6

2012. ápr. 18. 21:10