egy négyzet alapú egyenes gúla, amelynek alapéle "a". oldaléle "a" *gyök2
mekkora a gúla felszíne és térfogatot
2012. ápr. 18. 17:27
1/1 BKRS válasza:
Akkor az alap atloja es a gula oldalele egyenlo oldalu haromszoget alkot,
vagyis a magassaga √3/2*a√2=a*√3/√2
Akkor a terfogat = a*a*a*√3/√2)/3 = a^3/√6