Matek segítség nem értem (lent)?

egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 12 ha az számjegyeit felcseréljük 18-cal nagyobb számot kapunk? Valaki levezetné nekem? előre is köszönöm
2012. márc. 28. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

a+b=12 Ez a számjegyek összege.


Az eredeti szám 10*a+b ha felcseréljük, akkor 10*b+a lesz belőle.

Azt is tudjuk, hogy:

10*a+b+18=10*b+a


Egyszerűsítve: 9*a+18=9*b vagyis

a+2=b

és az elején fölírtuk, hogy a+b=12


Innen már remélem látszik, hogy 57 volt az eredeti szám. (felcserélés után 75, ami tényleg 18-al nagyobb)

2012. márc. 28. 15:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Leírnád, mit nem értesz?

Melyik szó nem világos?

2012. márc. 28. 15:41