egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 12 ha az számjegyeit felcseréljük 18-cal nagyobb számot kapunk? Valaki levezetné nekem? előre is köszönöm2012. márc. 28. 15:09
1/2 anonim válasza:
a+b=12 Ez a számjegyek összege.
Az eredeti szám 10*a+b ha felcseréljük, akkor 10*b+a lesz belőle.
Azt is tudjuk, hogy:
10*a+b+18=10*b+a
Egyszerűsítve: 9*a+18=9*b vagyis
a+2=b
és az elején fölírtuk, hogy a+b=12
Innen már remélem látszik, hogy 57 volt az eredeti szám. (felcserélés után 75, ami tényleg 18-al nagyobb)
2/2 anonim válasza:
Leírnád, mit nem értesz?
Melyik szó nem világos?