Gyors segítség, matek, szögek?


Számítsuk ki a deltoid belső szögeit, ha két szemközti belső szöge 32°és 131°.

Mit kell tudni a deltoidról? (belső szögek, szemközti szögek)


deltoid szomszédos belső szögei: 122°és 38° a többi szöget hogyan számoljuk ki?


Illetve még egy:

Egy téglalap átlója és egyik oldala által bezárt szög 30°

Számítsuk ki az átlók által bezárt szögeket!


Előre is köszönöm


Tudom már egyszer kiírtam, de ne töröljétek mert nagyon sürgős!


2012. márc. 7. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

1. 360 fok a belső szögei összege, a két meglévőt összeadod, kivonod a 360-ból.

360-(32+131)=197

Mivel még két szöge van, amit keresünk, és ezek egymással szemközt vannak, sőt egyforma nagyok, így osztod kettővel.

197:2=98,5

2012. márc. 7. 21:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Első kettőben szerintem az a lényeg, hogy a rövidebbik átló végeinél lévő két szög egyenlő.

Vagyis elsőben (360-131-32)/2 egy-egy szög nagysága


másodikban is így kell számolni



A téglalaposban húzzuk be mindkét átlót. Ekkor pl az alap két végétől húzott mindkét átló az alappal 30fokos szöget zár be, vagyis az átlók által bezárt szög:

180-30-30=120fok

2012. márc. 7. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:

2.

A 122 fokos szöggel szemközti is 122 fokos.

360-(2x122+38)=78


Remélem, érthetőek, rajzold le, írd be a rajzokon, hogy miket tudsz, úgy könnyebben átlátható.

2012. márc. 7. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha lerajzolsz egy deltoidot és nézed egy kicsit, rögtön látszik a megoldás! Rajzolj!!!

1. Húzd meg a hosszabbik átlót!

Belső szögek: 131 és 32.

A hosszabbik átló felezi ezeket, lesz 2 háromszöged.

Ebből az egyik szöge: 131/2=65,5 a másik 16

A háromszög szögeinek összege: 180-(65,5+16)=98,5 fok és ebből 2 van a deltoidban, ezzel szembe a másik.

2012. márc. 7. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:

3.

Ahogy már leírták előttem.

Az átlók miatt háromszögben gondolkodj, így kiderül, hogy az átlók által bezárt tompaszög 120 fok, a hegyes szög pedig 60 fok.

2012. márc. 7. 22:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Életmentő, köszi :)
2012. márc. 8. 06:25