1,Legyen alfa tompaszög. Az alfa kiszámítása nélkül adja meg (sinalfa+cos alfa) értékét, ha sinalfa= 1/2

2. Hol értelmezhetőek :

lg(gyökalatt x-1);

gyökalatt lg(x-1)

3.Egy szabályos háromoldalú gúla (tetraéder) minden éle "a" hosszúságú.

a; Fejezze ki az él segítségével a gúla térfogatát és felszínét levezetéssel.

b;Mekkora szöget zárnak be a gúla lapjai?

c;Mekkora a hajlásszöge a gúla alapélének és az alapja síkjának?


2012. márc. 6. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

1)

sin^2 (x) +cos^2 (x) = 1

(1/2)^2 +cos^2 (x) = 1

cos^2 (x) = 0,75

cos (x)= 0,866 illetve -0,866

Ebből ugye a tompaszög az a -0,866


sin x +cos x=1/2-0,866= -0,366

2012. márc. 6. 20:44
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen , ha bírod a többit is akkor megköszönném :D
2012. márc. 6. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:

2)

lg(sqrt(x-1)) - sqrt(x-1) > 0 , logaritmus szabálya

x-1>=0

x>=1 , de 1 nem lehet ugye, mert 1-1=0 és az nem lehet lg alatt


sqrt(lg(x-1)) - lg(x-1) >=0

x-1 > 0

x>1

2012. márc. 6. 20:50
 4/4 A kérdező kommentje:
lg(x-1)>=0 ennél a kikötésnél nem lehet úgy tovább vinni hogy a nullát azt fellehet írni úgy hogy lg 1 ??
2012. márc. 6. 21:12