1,Legyen alfa tompaszög. Az alfa kiszámítása nélkül adja meg (sinalfa+cos alfa) értékét, ha sinalfa= 1/2
2. Hol értelmezhetőek :
lg(gyökalatt x-1);
gyökalatt lg(x-1)
3.Egy szabályos háromoldalú gúla (tetraéder) minden éle "a" hosszúságú.
a; Fejezze ki az él segítségével a gúla térfogatát és felszínét levezetéssel.
b;Mekkora szöget zárnak be a gúla lapjai?
c;Mekkora a hajlásszöge a gúla alapélének és az alapja síkjának?
2012. márc. 6. 19:31
1/4 anonim válasza:
1)
sin^2 (x) +cos^2 (x) = 1
(1/2)^2 +cos^2 (x) = 1
cos^2 (x) = 0,75
cos (x)= 0,866 illetve -0,866
Ebből ugye a tompaszög az a -0,866
sin x +cos x=1/2-0,866= -0,366
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen , ha bírod a többit is akkor megköszönném :D
2012. márc. 6. 20:47
3/4 anonim válasza:
2)
lg(sqrt(x-1)) - sqrt(x-1) > 0 , logaritmus szabálya
x-1>=0
x>=1 , de 1 nem lehet ugye, mert 1-1=0 és az nem lehet lg alatt
sqrt(lg(x-1)) - lg(x-1) >=0
x-1 > 0
x>1
4/4 A kérdező kommentje:
lg(x-1)>=0 ennél a kikötésnél nem lehet úgy tovább vinni hogy a nullát azt fellehet írni úgy hogy lg 1 ??
2012. márc. 6. 21:12