Lórinak 6pólója van:két fehér,egy drapp,két kék és egy barna,valamint 2 rövidnadrág:egy drapp és egy kék

Lóri véletlenszerűen választ a 6póló és a 2 rövidnadrág közül 1pólót és 1 nadrágot.Mennyi a valószínűsége,hogy

a)barna pólót és drapp nadrágot választott| 2 nyolcad?

b)fehér pólót és kék nadrágot választott|3 nyolcad?

c)a pólója és nadrágja ugyanolyan színű?|5nyolcad?


Másik feladat:Egy iskolában 8osztály van,minden évfolyamon egy.Az igazgató véletlenszerűen kiválaszt két osztályt,akiket meghív pizzázni.Mennyi a valószínűsége,hogy a 8.osztályt meghívja?|2nyolcad?


Kérlek mondjátok meg,hogy jó vagy sem!Előre is kösz!



2012. ápr. 18. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

a)6*2 féle képpen öltözhet fel

a kedvező eset az 1

p=1/12


b) kedvező eset 2

p=2/12=1/6


c) kedvező eset 2+1

p=3/12=1/4

2012. ápr. 18. 17:09
 2/3 anonim ***** válasza:

össes eset: 8 alatt a 2 = 28

kedvező eset: 7

p=7/28=1/4 (ami 2/8 vagyis jól csináltad)

2012. ápr. 18. 17:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. ápr. 18. 20:29