Segítene nekem valaki ezekben a példákban?


Sziasztok, segítene nekem valaki ezekben a példákban?

Nagyon nagyon szépen kôszônôm!!!!!!



1. -> -2x1+x2=-3

-6x1+3x2=-9


[x1] [_] [_]

[x2]= [_] + [_]s



2. -> x1-x2+2x3=-1

4x1-5x2+8x3=-9

2x1+6x3=12


[x1] [_] [_]

[x2] = [_] + [_]s

[x3] [_] [_]


és az utolsó:


3. ->> x1+x2=4

x2+x3=3

x3+x4=3

x1+x4=4


[x1] [_] [_]

[x2] = [_] + [_]s

[x3] [_] [_]

[x4] [_] [_]


NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!!!!



2012. ápr. 15. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha megnézed az első feladatot, akkor látod, hogy a két egyenlet pont ugyanaz.

Vagyis valójában 1db egyenleted van 2 ismeretlennl.


Fejezzük ki az elsőben x2-őt


x2=2x1-3


Vagyis a két változó értéke:

x1

x2=2x1-3


Írjuk be x1 helyére a 0-t

[0,-3] ez lesz az első vektor


A megoldás pedig az lesz, hogy

[0,-3]+[1,2]s


Ha ide most bármilyen s-et beírsz, akkor

s, -3+2s adódik.

Vagyis x2=-3+2*x1, amit akarunk.


-------------------------

A másodikban 3 egyenletet látsz, de itt is csak kettő lesz független (különben nem kéne az s a megoldásba)


A harmadik egyenletből

x3=(12-2x1)/6 =2-1/3x1


Írjuk be az elsőbe, és fejezzük ki x2-őt is x1-el.


x1+2x3+1=x2

x2=x1+2*(2-1/3x1)+1

x2=1/3x1+5


Nézzük meg a második egyenletet a biztonság kedvéért.


4x1-5*(1/3x1+5)+8*(2-1/3x1)=-9

4x1-5/3x1-25+16-8/3x1=-9

-9=-9

vagyis ez tényleg nem adott új infót


x1

x2=1/3x1+5

x3=2-1/3x1


Ebből kell összerakni a megoldás vektorokat. x1=0 esetén

[0,5,2] ez lesz az első vektor

és [1,1/3,-1/3] a második


most próbáld meg a 3. feladatot egyedül.

2012. ápr. 15. 12:36
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, ment a zöld!!!
2012. ápr. 15. 12:40