Segítene nekem valaki? matek házi


Segítene nekem valaki ebben a példában?


4x+3y=a

-5x-4y=b


x=?

y=?


én arra jutottam, hogy x=(-4x+3y)/12 ???


NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!!!!



2012. ápr. 12. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Első egyenletből kifejezed x-et.

a és b paraméter, azokkal nem kell különösebben törődni, de cipelni kell végig.


x=(a-3y)/4 =a/4-3/4*y

Beírod a másodikba:


-5*(a/4-3/4*y)-4y=b


-5/4*a+15/4*y-4y=b


y-t összevonod, a többi megy a másik oldalra

-1/4y=b+5/4a /szorozva -4-el

y=-4b-5a


x-et megkapod, ha ezt visszaírod:

x=a/4-3/4*y=a/4-3/4*(-4b-5a)

Ezt egy kicsit rendezni kell

x=a/4+3b+15/4a=4a+3b

2012. ápr. 12. 20:31
 2/4 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2012. ápr. 12. 20:32
 3/4 A kérdező kommentje:
ment a zold :)
2012. ápr. 12. 20:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Minek egyszerűen, mikor bonyolultan is lehet.


4x + 3y = a

-5x - 4y = b


Az elsőt megszorzod 4-gyel, a másodikat 3-mal

16x + 12y = 4a

-15x - 12y = 3b

A két egyenletet összeadod

x = 4a + 3b

=========


Titánkám! A paraméterek nélkül nincs egyenletrendszer!

2012. ápr. 12. 22:29