Szeretnék segítséget kérni ezekhez a feladatokhoz!? (Matek) [Lent]


[link]


Az a helyzet, hogy az összeset meg kell csinálnom szünet utáni hétre. Néhány megvan és ami szóban kifejtős,azzal nincs gond, viszont a szöveges,számolásos, gyökös...stb., ezeket egyáltalán nem tudom.

Nagy segítség lenne, ha valaki(k) néhányat (akár a legkönnyebbeket) elmagyaráznának.


2012. ápr. 9. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Írj egy listát, hogy pontosan melyik feladatok nem mennek.

Ne nekünk kelljen kiválogatni, köszi :)

2012. ápr. 10. 00:20
 2/9 A kérdező kommentje:

Én köszönöm, hogy hajlandó vagy segíteni. :)

Hát jó,akkor leírom a feladatok számát+ a kezdésének szövegét. Így megfelel Neked?

De be tudom másolni ide is, hogyha kell.


6. feladat (táblázatos)

4. feladat (20 ember vérnyomását mérték és...)

4. feladat (egy országban a választáson...)

6. feladat (egy gömb alakú léggömböt...)

5. feladat (az alábbi táblázat...)

6. feladat (egy osztályban 33...)

5. feladat (oldja meg az alábbi egyenletet...)

utolsó rész, 3. feladat (egyenlet...)


Nem kell mindet, pár feladat is elég lenne bőven, és ha nincs most erre időd, akkor semmi baj. :)

2012. ápr. 10. 10:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os: kördiagram.


Rajzolni kell egy kört, és felosztani.

Gondolom láttál már kördiagramot:

[link]


Ehhez az kell, hogy kiszámold, hogy az egyes cikkelyek mekkora részt tesznek ki.


Összes tanuló száma: 72+65+...+80=575


Az egyes mezők %-os értéke:

13 évesek: 12,5%

14 évesek: 11,3%

15 évesek: 20,86%


stb.


Azt kell kitalálni, hogy mekkora körcikk tartozik ezekhez.

A teljes kör 360 fok, akkor 1% az 3,6 fok.


Vagyis

13 évesek: 12,5% --> 45 fok

14 évesek: 11,3% --> 40 fok

15 évesek: 20,86% --> 75 fok

stb.


Ehhez a feladathoz számológép és szögmérő kell.

2012. ápr. 10. 11:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A következő nem teljesen világos, de szerintem összesen annyit akar, hogy megszámolod hány db M,N,A van, majd csinálsz egy oszlopdiagramot.
2012. ápr. 10. 11:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyen X ember

62,4% szavazott azaz 0,624X

EBBŐl 43,6% szavazatt a pártra:

(0,624X)*0,436=0,272X


Vagyis 27,2%


És tudjuk, hogy

0,272X=10610496 Egy egyszerű osztással kijön X.


------------------


Vagy egy léggömb

r sugár, d=2*r átmérő


Felszín, térfogat képlete benne van a függvénytáblában

A0=4*r^2*pi

V0=4/3*r^3*pi


Ha kétszeres lesz az átmérő, akkor D=4r

Amiből R=2r vagyis a sugár is kétszeres lesz!

A'=4*(2*r)^2*pi=4*4*r^2*pi=4*(4*r^2*pi)=4*A0

Vagyis 4-szeres lett a térfogat.


Ugyanígy beírva a térfogat képletébe az új sugarat kijön, hogy 8szoros a térfogat.


---------------------


Táblázatos:

1942 és 45 között 3 év telt el.

A lakosság változása 2620-1176=1444

Évente 481,33 fővel csökkent a lakosság


1921 és 1931 között 10 év telt el.

A lakosság változása 2814-1348=1466

Évente 146,6 fő növekedés


1969 és 1982 között 13 év telt el

Változás: 3438-1988=1450

Évente: 111,53


Vagyis az első esetben nagyobb a növekedés.

2012. ápr. 10. 11:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3 féle ember van az osztályban, rajzolni kell két kört, ami metszi egymást. Ilyen kategóriák vannak:


Csak angolul tanul

Mindkettőt tanul

Csak németet tanul


Mindkettőt 9-en tanulják.

Angolul 25 tanul, de ebben benne van a 9 is, aki mindkettőt, vagyis CSAK angolt 16 tanul


Csak angolul tanul---16

Mindkettőt tanul-----9

Csak németet tanul---x


Összesen van 33 tanuló, akkor x=8.


-----------


Egyenlet:

Ez elég nagy baj, hogy nem tudod. Az egyenlet megoldás rengetegszer előjön matekban.


A 6/(2x-4) -ben a nevező úgy írható, hogy 2*(x-2)


Van 3 törted, az egyik nevezője: (x-2) a másiké 2*(x-2) a harmadiké 3


Azt szeretnénk, hogy a törtek eltűnjenek, ehhez föl kell szorozni a legkisebb közös többszörössel, ami most

6*(x-2)


4x/(x-2) megszorozva 6*(x-2) ==4x*6=24x

6/(2x-4) megszorozva 6*(x-2) ==18

1/3 megszorozva 6*(x-2) == 2*(x-2)=2x-4


Vagyis

24x+18=2x-4 Ez már gondolom megy.


---------


2^(x-1)-et ki lehet emelni, mert

2^x=2*[2^(x-1)]

2^(x+2)=(2^3)*[2^(x-1)]=8*[2^(x-1)]


Vagyis a bal oldalon

2*[2^(x-1)]+8*[2^(x-1)]+2^(x-1) áll, amiből ki lehet emelni

[2^(x-1)]*(2+8+1)=[2^(x-1)]*11


[2^(x-1)]*11=11 /osztom mindkét oldalt 11-el

2^(x-1)=1


1=2^0


vagyis x-1=0

x=1 a megoldás

2012. ápr. 10. 11:24
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos mindegyik válasz. ;)


A kördiagramosnál az egyes cikkelyek százalékos eloszlását hogyan számoljuk ki? pl. hogyan lett a 13 éveseknél 12,5% ?

2012. ápr. 10. 12:22
 8/9 anonim ***** válasza:

100%=575

13 évesből van 72 db 72/575=12,5%


Ezt kell fokra váltani

100%=360fok

1%=3,6 fok


12,5%=45 fok.

Egy 45 fokos cikkelyt kell csinálnod a 13 éveseknek.


Az összes korosztályra ugyanígy kell kiszámolni, hogy hány fokos a körcikk.

2012. ápr. 10. 14:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, érthető. :)
2012. ápr. 10. 14:12