Szeretnék segítséget kérni ezekhez a feladatokhoz?


1.

Egy páncélszekrényt hatjegyű szám nyit. A zár most a 499 244 számot mutatja, és a szekrény zárva van. A kódzár lehetséges állítási szabályai a következők: a számsorban 49-et helyettesíthetünk 24-gyel, vagy 24-et helyettesíthetünk 92-vel. A zárat az így előállítható legkisebb szám nyitja. Melyik ez a szám?

2.

Mennyi a V*E*S*Z*P*R*É*M*S*Z*É*P*V*Á*R*O*S SZORZÁS EREDMÉNYE?

3.

Az ABC egyenlő szárú háromszögben a szárak által bezárt szög 36°. A háromszög alapon fekvő egyik szögének a szögfelezője az ABC háromszöget két háromszögre bontja. Hány állítás igaz az alábbiak közül az így kapott két háromszögre?

· Az egyik háromszög derékszögű.

· Mindkét háromszög hegyesszögű.

· Nincs a két háromszögnek egyenlő nagyságú szöge.

· Az egyik háromszög nem egyenlő szárú.

4.

Egy 2x2-es négyzetrács mind a 9 rácspontját piros vagy kék színnel megjelöljük. Hányféleképpen színezhetjük ki a 9 rácspontot, ha a jelölés után a rácspontok között semelyik négy nem lehet olyan téglalap csúcspontja, amelynek csúcsai azonos színűek? (Két színezés akkor különböző, ha a két színezésben legalább egy rácspont színe különböző.

5.

Az űrben 2003 űrhajó csatázott egymással. A csatáról tudjuk, hogy:

· minden űrhajó egy lövést adott le;

· minden leadott lövés biztosan eltalált egy űrhajót;

· minden űrhajó egyszerre lőtt;

· egyetlen űrhajóra sem lőttek háromnál többen.

Mennyi lehet a legtöbb olyan űrhajó, amely egyetlen találatot sem kapott?


2012. márc. 5. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

499 244

1)

249 244

224 244

224 924

222 424

222 492

222 242 szerintem ez a legkisebb

2012. márc. 5. 17:46
 2/14 anonim ***** válasza:
1: 222424
2012. márc. 5. 17:47
 3/14 anonim ***** válasza:
2: a feladat ebben a formában értelmezhetetlen, mivel nem elég az információ. A betűk jelenthetnek sok mindent kezdve a telefon billentyűin lévő értékektől az abc-ben elfoglalt helyükig.
2012. márc. 5. 17:51
 4/14 anonim ***** válasza:

upsz a feladat szám elcsúszott de sebaj..

A kettesben biztos csak ennyi a feladat?


3)

Az egyik háromszög nem egyenlő szárú --ez az igaz állítás


5)

666 szerintem

2012. márc. 5. 17:53
 5/14 BKRS ***** válasza:

Mivel csak 2, 4 es 9 lehet a szamjegyek kozott, a legkisebb lehetseges szam az lenne, hogy 222 222, viszont minden valtoztatasnal vagy egy 4-es vagy egy 9-es bekerul a pakliba, tehat a legjobb amire szamithatunk 222 224 lenne

Nezzuk ez eloallithato-e, dolgozzunk visszafele:

222 224

222 249

latszik, hogy ezutan a 9-estol a vegen nem lehet megszabadulni, tehat ez nem lehetseges megoldas, a kovetkezo legkisbb szam az lenne, hogy:

222 242

nezzuk ezt elo lehet-e allitani:

499 244

249 244

224 244

224 924

222 424

222 492

222 242

Ez valoban megoldhato.

2012. márc. 5. 18:11
 6/14 BKRS ***** válasza:

2)

V*E*S*Z*P*R*É*M*S*Z*É*P*V*Á*R*O*S = 0 (jol latom, hogy az utolso elotti szam 0?)

Ha rosszul gondolom, akkor meg:

=(V*Z*É*P*R)^2 *S^3 *M*Á*E*O

2012. márc. 5. 18:15
 7/14 BKRS ***** válasza:
Legfeljebb [ 2003/3] = 667 urhajora lohettek 3-an, vagyis legalabb 668 urhajora lottek (667*3= 2001). Tehat ha minden olyan urhajo amire lottek kapott talalatot, akkor legfeljebb 2003-668 = 1335 olyan urhajo lehetett mai nem kapott talalatot.
2012. márc. 5. 18:19
 8/14 BKRS ***** válasza:

3)

az alapon fekvo szogek: (180-36)/2 = 72

A szogfelezo es az alap kozti szog: 72/2 = 36

A szogfelezo ket haromszogre bontja a nagyot, ebbol az alapon fekvo kis haromszog szogei:

36, 72, (180-36-72) = 72

a masik kis haromszog szogei:

36, 36, 108

vagyis egyik hasromszog sem derekszogu,

egyik haromszog nem hegyesszogu

A ket haromszognek van egyenlo nagysagu szoge (a 36 fokos szog)

Mindket haromszog egyenlo szaru.

2012. márc. 5. 18:27
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi de biztos annyi
2012. márc. 5. 19:16
 10/14 anonim ***** válasza:
szia. a kettes. a veszprémszépváros az 0. mert ugye mindegyik egy-egy számjegy, és tíz külömböző betű van, ergo kell lennie minimum egy nullának is. és akkor már tuti, hogy nulla.
2012. márc. 5. 19:47
1 2