Matek...2012. ápr. 9. 22:51
1/3 anonim válasza:
rajzold fel a háromszöget, ami ugye egyenlő szárú, mind2 szár 2,9 méter. a háromszög alapja 2 méter lesz. Rajzold be a háromszög magasságát, ez felezi a háromszöged kettő kisebbre, és derékszöget zár be az alappal, amit szintén felez! sztem innen már menni fog! :)
2/3 anonim válasza:
Egyszerű Pitagórász tétel.
A létra szára az átfogó.
Az egyik befogó a talajon lévő végek fele. A másik befogó a magasság.
Vagyis 2,9^2=m^2+1^2
ebből m=gyök(8,41-1)=2,72 m
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sokat segített mindkét válasz. Így már teljesen érthető.
Köszönöm a fáradozásotokat! :)
2012. ápr. 9. 23:46