Kétágú létra szárainak a hossza 2,9 méter, a nyitott létra talajon álló végeinek a távolsága 2 méter. Milyen magasan van a létra teteje?

Matek...
2012. ápr. 9. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
rajzold fel a háromszöget, ami ugye egyenlő szárú, mind2 szár 2,9 méter. a háromszög alapja 2 méter lesz. Rajzold be a háromszög magasságát, ez felezi a háromszöged kettő kisebbre, és derékszöget zár be az alappal, amit szintén felez! sztem innen már menni fog! :)
2012. ápr. 9. 23:19
 2/3 anonim válasza:

Egyszerű Pitagórász tétel.

A létra szára az átfogó.

Az egyik befogó a talajon lévő végek fele. A másik befogó a magasság.

Vagyis 2,9^2=m^2+1^2

ebből m=gyök(8,41-1)=2,72 m

2012. ápr. 9. 23:22
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sokat segített mindkét válasz. Így már teljesen érthető.

Köszönöm a fáradozásotokat! :)

2012. ápr. 9. 23:46