Matek házifeladat:egy medence 12 méterrel hosszabb, mint amilyen széles és 2 méter mély. Feltöltéskor 1386 köbméter vízre kell. mekkorák a medence méretei? Hogy kell megoldani?

2012. ápr. 9. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:

x méter széles

x+12 méter hosszú

2 méter mély


2*x*(x+12)=1386

2x^2+24x=1386

2x^2+24x-1386=0

megoldóképlettel a két megoldás: -33 és 21

-33 nyilván nem lehet az oldal hossza


így 21 méter széles

21+12=33 méter hosszú és 2 méter mély

2012. ápr. 9. 09:52
 2/2 anonim válasza:

Szélesség: x

Hosszúság: x+12

Mélység: 2

Térfogata: 1386 = x * (x+12) * 2

Meg kell oldani a másodfokú egyenletet.

A két gyök: -33, ami esetünkben nem értelmezhető, a másik: 21.

Tehát a medence 21 méter széles, 33 méter hosszú és 2 méter mély.

2012. ápr. 9. 09:52