2012. ápr. 18. 13:45
1/2 BKRS válasza:
Az egyikuk n+5 db-ot tud elkesziteni, a masik n db-ot.
Az elso 400/(n+5) orat dolgozik, a masik 400/n orat dolgozik.
Ez osszesen 36 ora:
400/(n+5) + 400/n = 36
400n + 400(n+5) = 36n*(n+5)
100n+100(n+5) = 9(n^2+5n)
9n^2 -155n - 500 = 0
(9n+25 )(n - 20 )=0
n=20 vagyis a masodik 400/20=20 orat dolgozott
n+5=25 vagyis az elso 400/25 = 16 orat dolgozott.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. ápr. 19. 16:57