Hogyan tudom megoldani ezt a kettő egyenletet + hogyan kell leírni elenőrzéshez kérlek írjatok? 2x-5x-5=8-3x-11 ez a másik:8x-15=5x+4-2x és ez a harmadik:x-2=3-x

2011. jan. 4. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:

2x-5x-5=8-3x-11

vonjuk össze az x-eket baloldalon.

-7x-5=8-3x-11

utána.. látod az x-eket és a sima számokat ugyebár. először el kell dönteni hogy hova rendezed az x-eket. mi most rendezzük baloldalra. először kezdjük úgy, hogy a jobboldalon a -11-et(sima szám) hozzáadjuk a baloldalhoz, ezáltal eltűnik a jobboldalról. így néz ki :

-7x-11=8-3x

most adjuk hozzá a 3xet a másik oldalhoz, ezáltal eltűnik a jobboldalon a 3x.

-4x-11=8

adjuk hozzá a baloldalon lévő -11et(figyelem, ilyenkor a szám előjelétől ellentétesen kell hozzáadni vagy kivonni. ha ott +5 lenne, akkor ki kellene vonni.)

-4x=19

osszuk el a 19et -4gyel és az az eredmény:D ennek alapján


8x-15=5x+4-2x

8x-15=3x+4

8x=3x+19

5x=19

x=19/5


utolsó:

x-2=3-x

x=5-x

2x=5

x=2,5

2011. jan. 4. 18:29
 2/3 anonim válasza:

2x-5x-5=8-3x-11

-3x+3x=-3+5

0=2 (H)


8x-15=5x+4-2x

5X=19

x=19/5


x-2=3-x

0=5

2011. jan. 5. 00:33
 3/3 anonim válasza:
utolsót elrontottam:Digaza van az előttem levőnek.
2011. jan. 5. 00:34