Akkor ez hány mol/dm3 töménységű oldat?


Van 7,5dl 30% os hidrogén-peroxid oldatom. Egy literében hány mol H2O2 van? Ezt leírnád, hogy hogy kell kiszámolni?

Az oldatról csak ennyit tudunk!



2012. ápr. 17. 20:35
 1/3 BKRS ***** válasza:
1 liter 30%-os oldatban 30% H2O2 van, attol fuggoen, hogy milyen fajta a % ez kulonbozo mennyisegu H2O2-t ad.
2012. ápr. 17. 21:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy 30%-os azt jelenti, hogy abban a 7,5dl-ben 7,5*0,3 dl h2o2 van,

1dl=100 cm^3

A h2o2 sűrűsége 1,4 g/cm^3

Tehát van 2,25dl h2o2-m, ami ugye 225 cm^3, ami 325 grammot jelent, a h2o2 moláris tömege 34,01g/mol

n=m/M, n=325/35,01=9,28

9,28 mol

2012. ápr. 17. 22:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Eh, bocsi, teljesen rosszat számoltam :D

Szóval még meg kell állapítanunk mi a töménysége

Ugye az a kérdés, hogy 1 dm^3 oldatban hány mól oldott anyag van.

Tudjuk, hogy 225cm^3-ben 9,28 mol van, innen egy arányossággal ki lehet számítani. 1dm^3=1000cm^3, 225cm^3=0,225dm^3

0,225 9,28 mol

1 x mol

0,225x=9,28

x=41,24

Tehát 1 dm^3-ben 41,24 mol oldott anyag van -> a töménysége 41,24 mol/dm^3

De azért mérget ne vegyél erre, buktam meg kémiai számításokból.. :D

2012. ápr. 17. 22:26