Egy gázbürettában 25 °C-on meghatározott gáz térfogata 55 cm^3. A külső légnyomás 730 Hgmm. Számolja ki a gáz annyagmennyiségét, ha a zárófolyadékként használt vizes oldat tenziója az adott hőmérsékleten 24 torr! Esetleg megy?

köszi
2012. febr. 19. 23:16
 1/4 Silber ***** válasza:

Megy.

0,0021 mol.

2012. febr. 20. 10:33
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi,akkor ugy tűnik nekem is ment :D
2012. febr. 20. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt letudjátok esetleg írni, hogy hogyan jutottatok el a megoldáshoz?


Gondolom a p*V=n*R*T összefüggés kellene, de nem tudom,hogy melyik Pa nyomás értékkel számoltatok.

Ugye átváltva a 730 Hgmm=97325,352 Pa, a 24 torr=3199,939 Pa értéket adja.

T=298,15K

V=55*10ˇ-3 m^3


Megadtátok az n értékét, ebből visszaszámoltam a p értéket, de fogalmam nincs, hogy hogyan jött ki a 94,64 Pa.

2016. okt. 24. 21:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Időközben meg lett a gond. Elnéztem a térfogat átváltását. :D
2016. okt. 25. 23:09