köszi2012. febr. 19. 23:16
2/4 A kérdező kommentje:
köszi,akkor ugy tűnik nekem is ment :D
2012. febr. 20. 19:35
3/4 anonim válasza:
Azt letudjátok esetleg írni, hogy hogyan jutottatok el a megoldáshoz?
Gondolom a p*V=n*R*T összefüggés kellene, de nem tudom,hogy melyik Pa nyomás értékkel számoltatok.
Ugye átváltva a 730 Hgmm=97325,352 Pa, a 24 torr=3199,939 Pa értéket adja.
T=298,15K
V=55*10ˇ-3 m^3
Megadtátok az n értékét, ebből visszaszámoltam a p értéket, de fogalmam nincs, hogy hogyan jött ki a 94,64 Pa.
4/4 anonim válasza:
Időközben meg lett a gond. Elnéztem a térfogat átváltását. :D