Két gyalogos egyszerre indul egymással szemben egy útvonal két végéről, és az útvonal közepétől 6km-re találkozik. Milyen hosszú az útvonal, ha egyikük 10h, másikuk 15h alatt tenné meg a teljes utat?

2012. ápr. 10. 19:03
 1/5 anonim válasza:
30 km
2012. ápr. 10. 19:26
 2/5 anonim válasza:
sztem:D
2012. ápr. 10. 19:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm de leírnád hogy számoltad ezt ki? :/
2012. ápr. 10. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem 60 km, de majd ellenőrizd le, hogy rendben van-e.


(x/2-6)/10=(x/2+6)/15


Ezt megoldod és x = 60 jön ki


Vagyis A megtett 36 km-t addig, míg B 24 km-t.


A megtette a 60km-t 10h alatt, vagyis az ő sebessége 6 km/h

B megtette a 60km-t 15 h alatt, vagyis az ő sebessége 4 km/h


36km/6km/h=6h

24km/4km/h=6h


Szóval nagy valószínűséggel 60km lesz a megoldás.

2012. ápr. 10. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ez a helyes egyenlet, de ugyanaz jön ki:

(x-12)/10 = (x+12)/15

2012. ápr. 10. 19:46