2012. ápr. 10. 19:03
3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm de leírnád hogy számoltad ezt ki? :/
2012. ápr. 10. 19:38
4/5 anonim válasza:
Szerintem 60 km, de majd ellenőrizd le, hogy rendben van-e.
(x/2-6)/10=(x/2+6)/15
Ezt megoldod és x = 60 jön ki
Vagyis A megtett 36 km-t addig, míg B 24 km-t.
A megtette a 60km-t 10h alatt, vagyis az ő sebessége 6 km/h
B megtette a 60km-t 15 h alatt, vagyis az ő sebessége 4 km/h
36km/6km/h=6h
24km/4km/h=6h
Szóval nagy valószínűséggel 60km lesz a megoldás.
5/5 anonim válasza:
Utolsó vagyok, ez a helyes egyenlet, de ugyanaz jön ki:
(x-12)/10 = (x+12)/15