Két város között az utat személyvonat másfél órával kevesebb idő alatt teszi meg mint a tehervonat. A személyvonat átlagsebessége 60km/h, a tehervonaté 45km/h. Hány óra alatt teszik meg a vonatok a távolságot? Milyen messze van egymástól a két város?

2012. ápr. 10. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

v1=60km/h

v2=45km/h

t1=t

t2=t+1,5

s1=s2

s=v*t

60*t=45*(t+1,5)

15t=67,5

t=4,5 óra

t1=4,5 óra

t2=6 óra


s=v*t=6*45=270km

2012. ápr. 10. 18:41
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. ápr. 10. 18:44