Másfél macska másfél óra alatt másfél egeret eszik meg. Hány egeret eszik meg 15 macska 15 óra alatt?

2011. nov. 5. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
150
2011. nov. 5. 14:29
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Ergó 1 macska 1 óra alatt 1 egeret eszik meg :D


Egyenes arányosság:

Másfél: 1.5

15 : 1.5= 10

1.5 x 10= 150

2011. nov. 5. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

1,5 macska 1,5 óra alatt 1,5 egér. Akkor 1 macska 1,5 óra alatt 1,5/1,5=1 egér. Akkor 1 macska 1 óra alatt 1/1,5 egér: 2/3 egér.

Egy macska 15 óra alatt 2/3*15 = 10 egeret

15 macska 15 óra alatt 15*10 = 150 egeret.

2011. nov. 5. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban egyenes arányosság:

1,5 macska 1,5 óra 1,5 egér

15 macska 1,5 óra 15 egér (1,5*10)

15 macska 15 óra 150 egér(15*10)

2011. nov. 5. 14:49
 5/5 anonim válasza:
,, amennyit talál,,,:)))
2011. nov. 5. 16:10