A barométer mutatója szerint a légnyomás a szobánkban éppen 100 000Pa.

a, számítsd ki hogy ennek következtében mekkora erő hat az 1négyzetméter felületű asztallapon.

b,miért nem hajlik meg mégsem az asztal lapja?



2012. ápr. 8. 17:33
 1/1 anonim válasza:

Ez most így hajnali 2:50 körül nem biztos, hogy jó, de F=P*A (erő=nyomás*nyomott felület), vagyis F=100000Pa*1négyzetméter (vagyis 1*100000Pa) = 100000N


És gondolom azért nem hajlik meg, mert nagy a nyomott felület, és elbírja azt a terhelést.


Mondom, hogy nem biztos, hogy jó, de hirtelen ez jutott eszembe.

2012. ápr. 9. 02:50