Fizika házi. Segítenél? :S SOS


Holnap dolgozatot írunk fizikából, de még nem vagyok biztos az anyagban. Téma: munkavégzés.

A munkát ugye úgy kell kiszámítani, hogy:

W (munka) = F (erő)  s (elmozdulás)


Ha egy ember 60 N -nal tol el valamit 0,5 m -re, akkorr mekkora erőr fejtett ki ehhez? Én úgy számoltam, hogy 30 J (joule), mert ugye 60 0.5 az 30.

Jó a megoldás? Így kell megcsinálni az ilyen feladatokat? És ha mondjuk ugyanezekkel az adatokkal az lett volna kérdés, hogy mennyi az F vagy az s, akkor azt hogy kellett volna? Előre is köszönöm! :)

(U.i.: fizika/matek nem az erősségem...)


2012. márc. 28. 23:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Most látom hogy a szorzásjeleket nem jeleníti meg. :((
2012. márc. 28. 23:31
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

W = F*s

F = W/s

s= W/F


Ez a titka.

Ha egy ember 60 N-nal tol 0,5 m-t, akkor

F=60 N

s=0,5 m

W=F*s=60 N * 0,5m = 30 Nm = 30 J


Ja egy ember 100 J munkát végez, és 1 métert tol előre egy tárgyat, akkor mekkora a tolóerő?

W=100 J

s=1 m

F=?

F=W/s=100 J / 1 m = 100 N (Nm/m=N)


Ha egy ember 500 J munkát végez, és 50 N tolóerővel tolja a valamit, akkor milyen messzire tudja eltolni?

W=500 J

F=50 N

s=?

s= W / F = 500 J / 50 N = 10 m (Nm/N=m)

2012. márc. 29. 01:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha megbocsátotok:


Gyakorlatilag ebben az esetben csak a súrlódás ellen végez munkát,mert a test súlypontját nem mozgatja.

2012. ápr. 4. 16:42