Nem értek semmit, egyenlőre még nem is tartok annál a leckénél és nem tudom megoldani a tanár meg száguldozik a leckék között úgy megy tovább hogy az egész osztály nem is érti. itt nem csak nekem segítenétek hanem egy 34 fős osztályon akik tanulni akarnak nem sumákolni!!!

2012. márc. 25. 10:19
 1/3 A kérdező kommentje:

Itt vannak a feladatok: 1,Mekkora erő gyorsította az 120kg tömegű testet, amely 2m/s sebességet ért el 5m-es úton?

2.Egy lift 2m/s2 gyorsulással indul lefelé. Mekkora a súlya a benne álló 60kg tömegű személynek?

3.100g tömegű 700m/s sebességű lövedék a fában 0.001s alatt fékeződött le.Mekkora erő fékezte?

4,Egy korcsolyázó tömege 50kg, a tapadási súrlódási tényező 0,25. Mekkora a korcsolyázóra ható súrlódási erő?


Az lenne a kérésem ha valakinek sikerült megoldania le tudná itt valahogyan vezetni? Nagy segítség lenne. Hiába kérjük korrepetáláson a tanárt akkor is el siklik mindenen, nem magyarázza meg hogy mi miért van

2012. márc. 25. 10:21
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezekhez a feladatokhoz képleteket kell ismerni.

F=m*a vagyis erő=tömeg*gyorsulás.

a=v/t gyorsulás=sebességváltozás/idő

s=a/2*t^2=v*t/2 (ha 0 kezdősebességgel indult) és


Pl.: az első

kiszámolom t-t:


5m=(2m/s * t) /2

t=5s

Innen a gyorsulás

a=2m/s / 5s =0,4m/s^2


A másik képletből F=m*a=120*0,4=48N


2-es

G (súly) = m*a megint, alapesetben az a a "g" nehézségi erővel egyezik meg. Arra "jön rá" még a lift gyorsulása.

A lift lefelé gyorsul, ha pont g-vel gyorsulna lefelé, akkor a lift zuhanna, és a benne lévő ember ugyanúgy zuhanna, vagyis súlytalan lenne. Ebből látszik, hogy g-ből ki kell vonni a 2m/s^2-es.

Vagyis G=60*(9,81-2)


3-asd megyegyezik az elsővel, ki kell számolni a-t, majd F-et. Minden SI mértékegységbe kell átváltani.


4-esbe meg a tapadási súrlódási erő képlete kell:

F= mű*nyomóerő

50kg-os test 500N-al nyom, ezt kell összeszorozni 0,25-el.

2012. márc. 25. 10:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Hú köszönjük szépen az osztály nevében is köszönöm!!! Így most már el tudom magyarázni nekik :) Köszönöm!!!!!!!
2012. márc. 25. 14:14