A lovak egy 10 m magas domb tetejére 100 m hosszú úton egy 4000N súlyú kocsit 800N erővel húznak fel. Mekkora a hatásfok?2012. márc. 9. 19:21
1/5 anonim válasza:
A könyv hátuljában benne van a megoldás!
2/5 anonim válasza:
Előzőnek: Gondolom le kell vezetni észlény -.-"
3/5 anonim válasza:
Hi,
Először is a hasznos munkát kell kiszámolni: 4000N*10m=40000J.
Az összes munka 800N*100m=80000J.
A hatásfok=(Hasznos/összes)*100 =(40000/80000)*100=50. Tehát 50% a hatásfok.
4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. márc. 9. 20:25