A lovak egy 10 m magas domb tetejére 100 m hosszú úton egy 4000N súlyú kocsit 800N erővel húznak fel. Mekkora a hatásfok?

2012. márc. 9. 19:21
 1/5 anonim válasza:
0%
A könyv hátuljában benne van a megoldás!
2012. márc. 9. 19:38
 2/5 anonim válasza:
47%
Előzőnek: Gondolom le kell vezetni észlény -.-"
2012. márc. 9. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Hi,


Először is a hasznos munkát kell kiszámolni: 4000N*10m=40000J.

Az összes munka 800N*100m=80000J.

A hatásfok=(Hasznos/összes)*100 =(40000/80000)*100=50. Tehát 50% a hatásfok.

2012. márc. 9. 20:07
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. márc. 9. 20:25
 5/5 anonim válasza:
Még most is hasznos c:
2020. máj. 14. 15:06