(x+1)/3(tört)-(Y+2)/4=1-x/2 a másik egyenlet 2(y-1)-3(x+2)=-15. Azt tudom hogy ki kell fejezni az X vagy Y és behelyettesíteni de már többször végig csináltam és ellenörzésnél sose volt jó. kérlek segítsetek mert negyon fontos, elöre is köszönöm!2012. ápr. 6. 12:24
1/4 anonim válasza:
(x+1)/3-(y+2)/4=1-0,5x
2(y-1)-3(x+2)=-15
2y-2-3x-6=-15
2y=3x-7
y=1,5x-3,5
ezt az elsőbe:
(x+1)/3-(1,5x-3,5+2)/4=1-0,5x ----/*12
4(x+1)-3(1,5x-3,5+2)=12(1-0,5x)
4x+4-4,5x+4,5=12-6x
5,5x=3,5
x=3,5/5,5=0,63
visszahelyettesítesz és megkapod a y-t.
remélem nem számoltam el semmit
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors gegítséget :)
2012. ápr. 6. 13:26
3/4 A kérdező kommentje:
tudnál még valamiben segíteni ? hogy jól egyszerüsitettem-e ezt a kifejezést . négyzetgyök2(gyök8-gyök3)-gyök3(gyök2-gyök3)
nekem ez jött ki -1-gyök6-gyök6
2012. ápr. 6. 13:52
4/4 anonim válasza:
-2*gyök3*gyök2+7 ez egy egyszerűbb alakja