(x+1)/3(tört)-(Y+2)/4=1-x/2 a másik egyenlet 2(y-1)-3(x+2)=-15. Azt tudom hogy ki kell fejezni az X vagy Y és behelyettesíteni de már többször végig csináltam és ellenörzésnél sose volt jó. kérlek segítsetek mert negyon fontos, elöre is köszönöm!
2012. ápr. 6. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:

(x+1)/3-(y+2)/4=1-0,5x

2(y-1)-3(x+2)=-15

2y-2-3x-6=-15

2y=3x-7

y=1,5x-3,5

ezt az elsőbe:

(x+1)/3-(1,5x-3,5+2)/4=1-0,5x ----/*12

4(x+1)-3(1,5x-3,5+2)=12(1-0,5x)

4x+4-4,5x+4,5=12-6x

5,5x=3,5

x=3,5/5,5=0,63


visszahelyettesítesz és megkapod a y-t.

remélem nem számoltam el semmit

2012. ápr. 6. 12:46
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors gegítséget :)
2012. ápr. 6. 13:26
 3/4 A kérdező kommentje:

tudnál még valamiben segíteni ? hogy jól egyszerüsitettem-e ezt a kifejezést . négyzetgyök2(gyök8-gyök3)-gyök3(gyök2-gyök3)


nekem ez jött ki -1-gyök6-gyök6

2012. ápr. 6. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:
-2*gyök3*gyök2+7 ez egy egyszerűbb alakja
2012. ápr. 6. 14:36