Rendezzük majd oldjuk meg a következő egyenletet:(2x-4) * (x-2) =12x+8 Ez a megoldása: x1=10 x2=0. Elvileg egy másodfokú egyenletnek kéne kijönnie.2012. márc. 25. 16:15
1/1 anonim válasza:
Elvégzed a bal oldalon a szorzást.
(2x-4)*(x-2), a zárójelet úgy kell felbontani, hogy az első zárójel mindegyik tagját külön-külön beszorzod a másik zárójel minden tagjával.
2x*x+2x*(-2)-4*x-4*(-2)=2x^2-4x-4x+8=2x^2-8x+8
2x^2-8x+8=12x+8 (Ki kell vonni 12x+8 -at, hogy az egyik oldalon 0 legyen.)
2x^2-20x=0
Ez egy másodfokú egyenlet, van rá megoldóképlet.