Rendezzük majd oldjuk meg a következő egyenletet:(2x-4) * (x-2) =12x+8 Ez a megoldása: x1=10 x2=0. Elvileg egy másodfokú egyenletnek kéne kijönnie.
2012. márc. 25. 16:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Elvégzed a bal oldalon a szorzást.

(2x-4)*(x-2), a zárójelet úgy kell felbontani, hogy az első zárójel mindegyik tagját külön-külön beszorzod a másik zárójel minden tagjával.

2x*x+2x*(-2)-4*x-4*(-2)=2x^2-4x-4x+8=2x^2-8x+8


2x^2-8x+8=12x+8 (Ki kell vonni 12x+8 -at, hogy az egyik oldalon 0 legyen.)


2x^2-20x=0


Ez egy másodfokú egyenlet, van rá megoldóképlet.

2012. márc. 25. 16:21