36l 60°C-os és 74l 90°C-os vizet összeöntünk. Mekkora lesz az összeöntött víz hőmérséklete?

Köszönöm..
2012. ápr. 5. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
36*60 + 74*90 = (36 + 74)*T
2012. ápr. 5. 22:49
 2/6 anonim válasza:
100%

110l 80,18 C°-os víz lesz, ha minden igaz.


36*60=2160

74*90=6660

össz:8820


8820/(60+90)=80,18


Holnap fizika óra? ;)

2012. ápr. 5. 22:56
 3/6 anonim válasza:
100%

Na, még egyszer:

110 liter 80,18 C°-os víz lesz, ha minden igaz.


36*60=2160

74*90=6660

össz:8820


8820/(36+74)=80,18

2012. ápr. 5. 22:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
hát holnap nehezen mert szünet van.
2012. ápr. 5. 23:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi srácok!:)
2012. ápr. 6. 00:37
 6/6 anonim ***** válasza:

na most akkor altalanos alakban

a liter x fokos

b liter y fokos

osszeontjuk

(a szor x + b szer y)/ a+b

2012. ápr. 9. 12:20