1 ) egy 5 fiuból és 4 lányból álló társaság AMERIKÁBOL JÖTTEM játékot játszik. A játék kezdetekor 2 lányt és 1 fiút választanak ki maguk közül , akiknek ki kellet menni a szobából. HÁNYFÉLEKÉPPEN ALAKULHATOTT A VÁLASZTÁS?


2)Az alábbi tömegek közül melyek nem mérhetőek meg egy kétkarú mérleg és a következő négy súly igénybevételével: 1kg ,4kg,7kg,10kg? VÁLASZA KI A HELYES MEGOLDÁST:


A 13 kg

B 14 kg

C 15 kg

D 19 kg


2012. márc. 31. 14:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Súlyok (kg): 1s, 4s , 7s, 10s


A mérendő tömegek: 13, 14, 15, 19 kg


A kétkarú mérleg esetén az kell elérni, hogy a két oldal terhelése egyezzen, vagyis:



10s + 4s = 13 + 1s

14 = 10s + 4s

15 = 10s + 4s + 1s


Ha a már lemért tömegeket is felhasználhatjuk a hiányzó súly helyett, akkor:


19 + 4s = 10s + 13

2012. márc. 31. 16:38