1 ) egy 5 fiuból és 4 lányból álló társaság AMERIKÁBOL JÖTTEM játékot játszik. A játék kezdetekor 2 lányt és 1 fiút választanak ki maguk közül , akiknek ki kellet menni a szobából. HÁNYFÉLEKÉPPEN ALAKULHATOTT A VÁLASZTÁS?
2)Az alábbi tömegek közül melyek nem mérhetőek meg egy kétkarú mérleg és a következő négy súly igénybevételével: 1kg ,4kg,7kg,10kg? VÁLASZA KI A HELYES MEGOLDÁST:
A 13 kg
B 14 kg
C 15 kg
D 19 kg
2012. márc. 31. 14:02
1/1 anonim válasza:
Súlyok (kg): 1s, 4s , 7s, 10s
A mérendő tömegek: 13, 14, 15, 19 kg
A kétkarú mérleg esetén az kell elérni, hogy a két oldal terhelése egyezzen, vagyis:
10s + 4s = 13 + 1s
14 = 10s + 4s
15 = 10s + 4s + 1s
Ha a már lemért tömegeket is felhasználhatjuk a hiányzó súly helyett, akkor:
19 + 4s = 10s + 13