Matematika házi feladat, valaki segítene benne?


1, Egy derékszögű háromszög egyik szöge 60-os, az átfogó 8 cm. Mekkorák a befogók?


2, Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely az y tengelyt -2-ben metszi, és irányszöge 60°.



előre is nagyon szépen köszönöm


2012. márc. 22. 13:39
 1/3 anonim válasza:

a befogókat sin szögfüggvénnyel meg lehet adni. így kapásból akár: sin60=x:8 -->x=4szergyök3 (bocsi, nem tudom hogy írjak gyökjelet:)

ezután pedig egy szimpla pitagorasztétel, így meglesz a másik befogó is, ami 4. nem tudom érthető-e

(remélem nem írtam el semmit)

2012. márc. 22. 13:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló is leírta:


1)


a=?

b=?

c=8 cm

ά=60°

----------

sin60°=a/8

8×sin60°=a

a=4√3


Innen már felírható egy Pitagorasz-tétel:


8^2=(4√3)^2 + b^2


8^2 - (4√3)^2=b^2


√8^2 - (4√3)^2=b


b=4


----------------------------------------------------------

2)


(Az irányszög más néven iránytangens)


Egyenes egyenlete: y = tg60°-2


y = √3 - 2


(tg60°=√3)

2012. márc. 22. 19:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Bocsi elírtam az egyenletet >.<


Itt a jó: y = √3 * x – 2

(Csak a 3 van gyökjel alatt)

2012. márc. 22. 19:38