1, Fejezze ki a megadott képletből az m-et! 2P(én)=lg(2 mediken)
2 ,A nap tömege 2*10 30adikon kg,átmérője 1,4 millió km . Mekkora az átlagos sűrűsége? (a tömeg a térfogat és a sűrűség szorzataként is kiszámítható) előre is köszönööm szépen!
2012. márc. 20. 16:37
1/2 anonim válasza:
Eltartott egy darabig amíg kitaláltam, hogy kb miről is lehet szó (^ = hatványjel, ami ez a jel után következik az a hatvány, pl.: 5^2 = 5² = 5*5):
2^P = lg(2^m)
2^P = m*log 2
m = 2^P/(log 2)
2/2 anonim válasza:
A Nap tömege (m): 2*10³⁰ kg
Átmérője (d): 1 400 000 km = 1,4*10⁶ km = 1,4*10⁹ m
ρ = m/V
V = 4/3*π*r³ = 1/6*π*d³ = 1/6*3,14*d³ = 1/6*3,14*(1,4*10⁹)³ = 1/6*3,14*2,744*10²⁷ =
= 1,436*10²⁷ m³
ρ = m/V = 2*10³⁰/(1,436*10²⁷) = 1,3928*10³ kg/m³ = 1 3928 kg/m³ = 1,3928 kg/dm³ =
= 1,3928 g/cm³