Matek házi feladat valaki segítene?


1, Fejezze ki a megadott képletből az m-et! 2P(én)=lg(2 mediken)


2 ,A nap tömege 2*10 30adikon kg,átmérője 1,4 millió km . Mekkora az átlagos sűrűsége? (a tömeg a térfogat és a sűrűség szorzataként is kiszámítható) előre is köszönööm szépen!


2012. márc. 20. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Eltartott egy darabig amíg kitaláltam, hogy kb miről is lehet szó (^ = hatványjel, ami ez a jel után következik az a hatvány, pl.: 5^2 = 5² = 5*5):


2^P = lg(2^m)


2^P = m*log 2


m = 2^P/(log 2)

2012. márc. 20. 22:14
 2/2 anonim ***** válasza:

A Nap tömege (m): 2*10³⁰ kg

Átmérője (d): 1 400 000 km = 1,4*10⁶ km = 1,4*10⁹ m


ρ = m/V


V = 4/3*π*r³ = 1/6*π*d³ = 1/6*3,14*d³ = 1/6*3,14*(1,4*10⁹)³ = 1/6*3,14*2,744*10²⁷ =

= 1,436*10²⁷ m³


ρ = m/V = 2*10³⁰/(1,436*10²⁷) = 1,3928*10³ kg/m³ = 1 3928 kg/m³ = 1,3928 kg/dm³ =

= 1,3928 g/cm³

2012. márc. 20. 22:39